Łódzkie Targi Edukacyjne to najważniejsze wydarzenie tej branży w regionie łódzkim i jedno z najważniejszych w Polsce. To miejsce w którym można poznać kompleksową ofertę edukacyjną szkół i uczelni, propozycje producentów środkowych dydaktycznych oraz oferty placówek zajęć pozaszkolnych. Organizatorami Targów Edukacyjnych są Międzynarodowe Targi Łódzkie i Wydział Edukacji Urzędu Miasta Łodzi. Honorowy patronat nad targami przyjęli: Minister Edukacji Narodowej, Wojewoda Łódzki, Marszałek Województwa Łódzkiego, Prezydent Miasta Łodzi, Łódzki Kurator Oświaty oraz Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi.

 

Na XIV Łódzkie Targi Edukacyjne zapraszamy do hali Expo przy ul. Stefanowskiego 30, w terminie 10-12 marca.

 

Podczas tegorocznych targów szczególny nacisk kładziemy na promocję szkolnictwa zawodowego na różnych poziomach kształcenia. Naszym celem jest pomoc w wyborze odpowiedniego zawodu, który zgodny będzie z zainteresowaniami, predyspozycjami a także da gwarancję na znalezienie dobrej pracy. W wydzielonej strefie Salonu Szkolnictwa Zawodowego młodzież będzie mogła zapoznać się z ofertą wszystkich publicznych łódzkich szkół zawodowych. W bezpośredni sposób dowie się o uczonych w nich zawodach, perspektywach zatrudnienia i możliwości dalszego rozwoju kwalifikacji. Podczas imprezy młodzież będzie mogła w specjalnych Punktach Konsultacyjnych Doradztwa Zawodowego uzyskać fachową pomoc w wybieraniu kierunku kształcenia
i konstruowaniu ścieżki kariery zawodowej.

Tegoroczni absolwenci szkół średnich będą mogli zapoznać się z także z atrakcyjnymi propozycjami szkół policealnych, i placówek kształcenia kursowego.

 

Targi będą także miejscem nawiązania oficjalnej współpracy między firma Chint Polska a Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 20. W czwartek, 10 marca o godz. 9.45 w Małej Sali Konferencyjnej odbędzie się uroczyste podpisanie umowy patronackiej między Chint Polska Sp. z o.o. a Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 20 w Łodzi oraz umowy założycielskiej Akademii Chint.

 

Tradycyjnie na Łódzkich Targach Edukacyjnych maturzyści poznają bogatą ofertę wyższych uczelni z całego kraju. Na tegorocznych targach swój udział zapowiedziało prawie 50 szkół wyższych niemal wszystkie uczelnie m.in. Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Gdański, Politechnika Warszawska, Politechnika Łódzka, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Uniwersytet Medyczny
w Białymstoku, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej Warszawa, Uczelnia Łazarskiego, Politechnika Częstochowska, Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu, Szkoła Główna Służby Pożarniczej, Wyższa Szkołą Filologii Hebrajskiej w Toruniu, Wojskowa Akademia Techniczna, Akademia Wychowania Fizycznego.

Na targach będzie można także poznać ciekawe propozycje spędzania wolnego czasu i rozwijania swoich pasji. Wśród wystawców pojawią się m.in. szkoły języków obcych, szkoły tańca, biura podróży. Bez wątpienia jedną z atrakcji będzie pokazowa lekcja modelingu z udziałem Wicemiss Polonia 2009 – Agaty Biernat, która odbędzie się w sobotę, 12 marca.

 

Na targach nie zabraknie także wydawnictw i firm mających w ofercie środki dydaktyczne.

 

Uzupełnieniem oferty prezentowanej przez wystawców będą liczne wydarzenia towarzyszące. Tradycyjnie Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego przygotowało bogaty program wykładów, seminariów i warsztatów.

 

Przez wszystkie dni trwania Targów odbywać się będzie certyfikowanie umiejętności informatycznych nauczycieli (System Vera).

 

Kolejnym Wydarzeniem Targów będzie konferencja dla dyrektorów szkół zorganizowana wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli i Wolters Kluwer Polska, wydawcą m. in. miesięcznika "Dyrektor Szkoły" zatytułowana "Jak promować szkołę poprzez nowoczesne technologie". Podczas konferencji zostaną pokazane zarówno narzędzia, dzięki którym w nowoczesny sposób można promować placówkę, ale także przykłady dobrej praktyki, jak różne narzędzia są skutecznie i efektywnie wykorzystywać do promocji szkoły. A także jak się przygotować strategicznie do promowania własnej placówki, żeby podjęte działania okazały się skuteczne i efektywne.

 

Następną ciekawą propozycją targową będzie wykład dotyczący plagiatów zatytułowany "Kopiowanie z internetu, kompilowanie gotowców, czy własna praca? Elektroniczny system antyplagiatowy jako narzędzie do weryfikowania samodzielności uczniów".

 

Drugiego dnia targów Gazeta Szkolna zaprasza na prezentację „Informatyka to nauka myślenia - Twórcza informatyka z Baltie dla SP, G i SPG“.

Młodzież i nauczyciele będą mogli uczestniczyć w pokazowych lekcjach m.in. statystki i fizyki.

 

Tradycyjnie Łódzkim Targom Edukacyjnym towarzyszyć będą konkursy Na Najciekawsze Stoisko targowe i o Statuetkę MTŁ Za Najlepszy Środek Dydaktyczny prezentowany na Targach.

 

Na XIV Łódzkie Targi Edukacyjne zapraszamy w:

czwartek, 10 marca w godz. 10.00-17.00

piątek, 11 marca w godz. 9.00-17.00

sobotę, 12 marca w godz. 9.00-14.00.

 

Grupy zorganizowane po wcześniejszej rejestracji (pod nr telefonu 42 638 64 66, mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) wstęp wolny.

 

Szczegółowe informacje:

www.mtl.lodz.pl/edukacja

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->