phoca thumb s politechnika lodzkaJuż jutro 14 listopada 2012 r. o godz. 12.00 w laboratoriach Politechniki Łódzkiej odbędzie się druga edycja „Łódzkiego Testu Informatyków”. Dla najlepszych przewidziano pulę nagród w wysokości 8 tys. złotych na wybrane certyfikacje i szkolenia.

Z uwagi na ogromne zainteresowanie – zgłosiło się 450 studentów - test odbędzie się w III turach po 1,5 godziny każda. Studentom będą udostępnione sale na wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki. 

Test jest inicjatywą Politechniki Łódzkiej oraz znanych firm z sektora ICT - Accenture, AMG.net, Comarch, Cybercom, Ericpol, Rule Financial, Symphony Teleca i Transition Technologies. Właśnie dlatego, że zadania testowe przygotowali zewnętrzni specjaliści jest to przedsięwzięcie unikatowe na polskim rynku edukacyjnym. Każdy student biorący udział w teście otrzyma certyfikat uczestnictwa z własnym wynikiem.

Test daje niepowtarzalną szansę sprawdzenia swojej wiedzy oraz oczekiwań kilku największych łódzkich pracodawców z dziedziny IT. Jest to dla studentów sprawdzian ich rynkowego przygotowania, a jego wyniki będą też cenną wskazówką dla uczelni, bowiem informatyka jest dyscypliną rozwijającą się niezwykle dynamicznie i udział firm komercyjnych w procesie kształcenia powinien być możliwie największy.