politechnika dzka - logoWe wtorek 5 marca odbędzie sie otwarty wykład prof. Leszka Balcerowicza na Politechnice Łódzkiej.

Prof. Leszek Balcerowicz, Przewodniczący Rady Forum Obywatelskiego Rozwoju, wygłosi otwarty wykład  pt. „Odkrywając wolność". Wykład będzie specjalnym wydarzeniem zorganizowanym w ramach cyklu „Czwartkowe Forum Kultury”, któremu patronuje JM Rektor PŁ prof. Stanisław Bielecki.

Spotkanie z prof. Balcerowiczem rozpocznie się o godzinie 14:15 w Auli W-34 Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów PŁ (bud. W 33) przy ul. Żeromskiego 116 w Łodzi.

Seria wykładów prof. Leszka Balcerowicza towarzyszy promocji najnowszej książki, która powstała dzięki staraniom Forum Obywatelskiego Rozwoju. Książka „Odkrywając wolność przeciw zniewoleniu umysłów” to pierwszy tak obszerny wybór tekstów, które w znakomitej większości nigdy nie zostały przetłumaczone na język polski. Znajdują się w niej teksty najlepszych myślicieli wolnościowych: od postaci natychmiast kojarzących się z wolnością, jak Fredrich von Hayek, czy Ludwig von Mises, aż po wielkich literatów, jak Mario Vargas Llosa, opatrzone wstępem prof. Balcerowicza.

„Odkrywając wolność przeciw zniewoleniu umysłów” to must-read nie tylko dla ekonomistów!

Podczas wykładu będzie można kupić książkę „Odkrywając wolność - przeciw zniewoleniu umysłów" i zdobyć dedykację prof. Balcerowicza.

Serdecznie zapraszamy!