matematyka moja pasjaZapraszamy Państwa na Galę Finałową konkursu "Matematyka Moja Pasja", która odbędzie się 12 marca. Organizatorem jest Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego oraz Publiczne Liceum Ogólnokształcące UŁ. Im. Sprawiedliwych wśród Narodów Świata.

12 marca dowiemy się, kto został zwycięzcą IV edycji konkursu Matematyka Moja Pasja. Czy podobnie jak w zeszłym roku najlepsze okażą się szkoły z Bełchatowa i Piotrkowa?

W tej edycji, oprócz wyróżnień dla najlepszego gimnazjalisty i licealisty (nagrody to Puchar Łódzkiego Kuratora Oświaty, Puchar Wojewody Łódzkiego i laptopy) oraz dla kolejnych laureatów (tablety, aparaty cyfrowe) nagrodzeni zostaną 2 najlepsi nauczyciele, których uczniowie zajęli najwyższe miejsca w konkursie. Nie ma bowiem sukcesów uczniów bez pracy ich mistrzów. Nagrodą dla nich będą tablety multimedialne. Dodatkowo wybrane zostaną najlepsze gimnazjum i najlepsze liceum w województwie, które do swoich siedzib wrócą z pucharami ufundowanymi przez Marszałka Województwa Łódzkiego i Rektora Uniwersytetu Łódzkiego.

Na Galę Finałową zaproszonych będzie 100 najlepszych uczniów. Wszystkie wyniki zostaną ujawnione 12 marca, tak więc dopiero wtedy wyróżnieni i ich nauczyciele dowiedzą się o rezultatach swojej pracy.

W tym roku swoje uczestnictwo w matematycznej rywalizacji zgłosiły 173 szkoły (111 gimnazjów i 62 szkoły ponadgimnazjalne). Zarejestrowano zgłoszenia ponad 2800 uczniów (ponad 1600 uczniów z gimnazjów i ponad 1200 uczniów szkół ponadgimnazjalnych). Od edycji 2012/2013 konkurs zyskał znaczące wsparcie, gdyż partnerem strategicznym została firma Ericpol - łódzka spółka inżynierska działająca od ponad 22 lat namiędzynarodowym rynku ICT. Świadczy usługi outsourcingu, consultingu, dostarcza rozwiązania dedykowane w obszarach telekomunikacji, komunikacji M2M (machine to machine), UX (user experience), aplikacji dla sektora medycznego, finansów i bankowości oraz rozwiązań dla biznesu. Posiada 3 biura w Polsce i 3 centra produkcyjne na Białorusi, Ukrainie i w Szwecji, zatrudniając w sumie ponad 1700 pracowników. Firma od lat wspiera inicjatywy z dziedziny nauk matematycznych, jest m.in. Współorganizatorem Międzynarodowej Nagrody im. Stefana Banacha dla najlepszej pracy doktorskiej. Dzięki
firmie Ericpol zwycięzcy konkursu otrzymują cenne nagrody: laptopy, tablety i inny sprzęt multimedialny.

Konkurs swoim patronatem objęli Wojewoda Łódzki Jolanta Chełmińska, Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień oraz Rektor Uniwersytetu Łódzkiego prof. dr hab. Włodzimierz Nykiel.

Miejsce:
Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego; Aula, ul. Banacha
22; 90-238 Łódź.
Godzina:
9.45 - briefing dla dziennikarzy (możliwość porozmawiania z organizatorami
konkursu, uczestnikami i ich nauczycielami)
10.00 - początek Gali.