targi dTargi Edukacyjne w Łodzi (13-14.03) organizowane są już od siedemnastu lat. Wszystko to z myślą o młodych osobach, które stają przed wyborem najlepszej drogi kształcenia. To jedno z największych w Polsce wydarzeń mających, gdzie swoją szeroką ofertę prezentują szkoły publiczne i prywatne, uczelnie z całego kraju oraz placówki zajęć pozaszkolnych. W tym roku targom towarzyszy różnorodny i wyjątkowo bogaty program konferencji.

Na każdym etapie naszego życia jesteśmy zmuszeni do podejmowania ważnych decyzji, nierzadko takich, które mają wpływ na nasze dalsze życie. Takim wyborem jest na pewno wybór szkoły i dalszej drogi rozwoju intelektualnego. W podjęciu tej trudnej i ważnej decyzji pomoże udział w Łódzkich Targach Edukacyjnych, gdzie będzie można nie tylko poznać ofertę edukacyjną szkół, ale też spotkać się z nauczycielami i zapoznać z opinią uczniów na temat interesującej nas placówki.

Podczas tegorocznej edycji Targów wystawcy przygotowali wyjątkowo atrakcyjną ofertę dla maturzystów. Na targach zaprezentuje się blisko 30 uczelni, a wśród nich wiele łódzkich placówek, na czele z uczelnią partnerską Targów, Politechniką Łódzką oraz partnerem XVII Targów, Akademią Humanistyczno-Ekonomiczną. Stojący przed wyborem kierunku studiów uczniowie będą mogli porozmawiać z przedstawicielami m.in. Politechniki Częstochowskiej, Wojskowej Akademii Technicznej z Warszawy, czy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego z Olsztyna. Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi, przygotowała bardzo ciekawy program warsztatów ukazujących możliwości, jakie otwiera przed młodymi ludźmi kształcenie na poziomie wyższym.

Podczas Targów nie zabraknie również propozycji zajęć dodatkowych i rozwijania swoich pasji. Wśród wystawców pojawią się m.in. szkoły języków obcych, szkoły tańca, biura podróży. Będzie można również skorzystać ze wskazówek specjalistów z Powiatowego Urzędu Pracy, którzy pomogą młodzieży świadomie zaplanować ścieżkę edukacyjno-zawodową zgodne z ich zainteresowaniami i predyspozycjami. Wiedzę na temat rynku pracy i zawodów, na które w przyszłości będzie największe zainteresowanie będzie można zdobyć w Punktach Obserwatorium Rynku Pracy.

Gościem specjalnym tegorocznej edycji Targów Edukacyjnych będzie Jacek Saryusz-Wolski, poseł do Parlamentu Europejskiego, który podczas piątkowego (14.03) spotkania przybliży możliwości, jakie daje młodzieży udział w Programie Erasmus, a także podpowie jak odbyć staż czy praktyki w instytucjach unijnych i jak dobrze rozpocząć karierę w Unii Europejskiej.

Dla miłośników ekologii i kreatywnych form spędzania wolnego czasu oraz nauki poprzez zabawę i kontakt z naturą przygotowana została całkowita nowość, Salon Edukacji Ekologicznej. Na wydzielonej przestrzeni ofertę zaprezentują instytucje publiczne i prywatne, które na co dzień zajmują się edukacją ekologiczną i działalnością w zakresie ochrony środowiska. Oferta Salonu skierowana jest do rodziców, dzieci i młodzieży.

Pierwszy dzień targów zakończy koncert zespołu Drop Pants (13.03 godz. 16.00).

Szczegółowe informacje o wydarzeniach towarzyszących targom i ofercie wystawców znajdują się na stronie www.targiedukacyjne.com.