Dwukierunkowe studia równoległe w WSSiP w ŁodziCzęsto okazuje się, że posiadanie jednego dyplomu ukończenia studiów to zdecydowanie za mało, żeby osiągnąć sukces na współczesnym rynku pracy. Doskonałym rozwiązaniem wydaje się zatem program podwójnych studiów równoległych realizowanych w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi.

WSSiP w Łodzi realizuje już od kilku lat nowatorski program podwójnych studiów równoległych, których absolwenci otrzymują dyplomy ukończenia dwóch niezależnych kierunków. W ubiegłym roku akademickim grupa 20 studentów (studiujących architekturę i urbanistykę oraz architekturę wnętrz) otrzymała dyplomy inżynierów architektów oraz magistrów architektury wnętrz. Absolwenci mieli ponadto szansę na uzyskanie specjalistycznych uprawnień budowlanych z zakresu architektury, budownictwa, urbanistyki i wnętrz. Warto podkreślić, że zainteresowanie kandydatów taką formą studiów rośnie z każdym rokiem – mimo rosnącego niżu demograficznego.

Wzrost zainteresowania dostrzegły władze uczelni, które postanowiły rozszerzyć program podwójnych studiów równoległych. Od roku akademickiego 2014/2015 można zatem studiować:
  • architekturę i urbanistykę + architekturę wnętrz,
  • projektowanie ubioru + fotografię,
  • formy przemysłowe + grafikę projektową (na specjalizacji komunikacja wizualna)
  • fotografię + grafikę projektową (na specjalizacji komunikacja wizualna)
  • dowolny kierunek studiów z oferty uczelni + biżuteria i sztuka przedmiotu.
A teraz sam zdecyduj czy wolisz zdobyć wszechstronne wykształcenie i mieć w garści dyplomy ukończenia dwóch kierunków studiów, czy poprzestać na jednym i liczyć na łud szczęścia na rynku pracy?