PL WCH logoW zeszłym tygodniu studenci Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej oraz uczniowie Zespołu Szkół Chemicznych we Włocławku uczestniczyli w spotkaniu organizowanym przez firmę specjalizującej się w produkcji chemicznej. Wydział Chemiczny Politechniki Łódzkiej od wielu lat współpracuje z ANWIL. Studenci co roku mają możliwość odbycia praktyk oraz staży w przedsiębiorstwie, podczas których przyszli chemicy mają okazję sprawdzić swoją wiedzę w praktyce.
W pierwszy weekend grudnia w łódzkim Business Link odbędzie się konkurs programistyczny Hack’N’GO. Jeśli na co dzień zajmujesz się programowaniem, a wiedza z obszaru IT nie jest Ci obca już dziś zgłoś swój udział!
lodzKilka dni temu The Hollywood Reporter, magazyn filmowy z wieloletnią tradycją ogłosił ranking najlepszych 15 uczelni filmowych świata. Wśród zestawienia znalazła się Szkoła Filmowa w Łodzi. W rankingu TOP15 szkół filmowych świata znalazły się uczelnie z całego świata, m.in. z Chin, Australii czy Izraela.
aiesec logoSpeakOut Tour to cykl jednodniowych spotkań, które mają dostarczyć studentom i absolwentom wiedzy i inspiracji w dziedzinie przedsiębiorczości. Edycja łódzka odbędzie się 21.04 (w czwartek) na Wydziale Ekonomiczno - Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego.
Dni Otwarte Politechniki ŁódzkiejW dniach 17-18 marca 2016 roku Politechnika Łódzka organizuje Dni Otwarte - czyli Święto Wydziałów PŁ. Dla odwiedzających przygotowano wiele zróżnicowanych atrakcji - każdy znajdzie zatem coś odpowiedniego dla siebie.
24. Dni Kariery w Łodzi9 marca odbędzie się kolejna już edycja targów pracy, praktyk i staży „Dni Kariery w Łodzi”, w trakcie których będziecie mogli postawić swój pierwszy krok na drodze do kariery zawodowej. Dni Kariery to bowiem świetna okazja, żeby osobiście poznać pracodawców, którzy chcą poszerzyć swoje zespoły o młodych i ambitnych pracowników.
kursSAN zaprasza do udziału w bezpłatnym 3-tygodniowym kursie przygotowującym do egzaminu poprawkowego z matematyki. Kurs będzie prowadzony w Łodzi.
ul wz logoPrzedsiębiorczość i zarządzanie innowacjami na studiach I stopnia oraz Business Management na studiach II stopnia - takie kierunki będzie można studiować w Łodzi. Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego w ten sposób odpowiada na zapotrzebowanie rynku pracy i oczekiwania studentów.
Targi Edukacyjne w Łodzi (5-6.03) organizowane są od osiemnastu lat z myślą o młodych osobach, które stają przed wyborem najlepszej drogi kształcenia. To jedno z największych w Polsce wydarzeń mających na celu prezentację szerokiej oferty szkół publicznych i prywatnych, uczelni z całego kraju oraz placówek zajęć pozaszkolnych. W tym roku targom towarzyszy różnorodny i wyjątkowo bogaty program konferencji.
Zakończenie działalności Wyższej Szkoły Kupieckiej w ŁodziŁódzka uczelnia kończy swoją działalność dydaktyczną. Do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego wpłynął właśnie wniosek w tej sprawie. WSK była swego czasu najbardziej rozpoznawalną uczelnią prywatną działającą w Łodzi.
Dwukierunkowe studia równoległe w WSSiP w ŁodziCzęsto okazuje się, że posiadanie jednego dyplomu ukończenia studiów to zdecydowanie za mało, żeby osiągnąć sukces na współczesnym rynku pracy. Doskonałym rozwiązaniem wydaje się zatem program podwójnych studiów równoległych realizowanych w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi.
3283 - KopiaBezpłatne spotkanie dla osób zainteresowanych szeroko rozumianym IT – zarówno dla specjalistów, którzy mają już doświadczenie w tej branży, jak i dla studentów, którzy dopiero planują rozpocząć swoją karierę.
Jeszcze tylko do 20 listopada możecie przesyłać swoje zgłoszenia do konkursu Witaj w domu, Milordzie!, w którym możecie wygrać darmowy wynajem mieszkania w Łodzi na rok 2015. Laureatem zostanie osoba, która udowodni – w formie opisu, filmu bądź zdjęcia - że to właśnie ona zasługuje na miano łódzkiego Milorda.
Ostatnie miejsca na Prawie w Społecznej Akademii NaukSpołeczna Akademia Nauk w Łodzi otworzyła prestiżowe studia na kierunku Prawo! Ostatnie wolne miejsca czekają na Ciebie! Jeśli zastanawiasz się zatem, czy podjąć naukę na kierunku Prawo, jaką Uczelnię wybrać oraz, czy można jeszcze dostać się na wymarzone studia, zastanów się nad Prawem w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi.
Rusza konkurs Witaj w domu, Milordzie!, w którym uczniowie i studenci mogą wygrać darmowy wynajem mieszkania w Łodzi na rok 2015. Zwycięzcą konkursu zostanie osoba, która w najbardziej kreatywny sposób – w formie filmu, opisu lub zdjęcia - pokaże, że to właśnie ona zasługuje na miano łódzkiego Milorda. Zgłoszenia do konkursu można przesyłać do 20 listopada za pośrednictwem strony www.mzuri.pl.
Targi Kariera IT - czyli kilka rzeczy, których nie było na studiachChcesz się rozwijać, zdobywać nowe umiejętności? Masz ochotę wysłuchać ciekawych prelekcji oraz wziąć udział w efektownych warsztatach? Jesteś gotowy na współpracę z liderami branży IT w Polsce i nie tylko? Przyjdź na Karierę IT!
Społeczna Akademia Nauk w ŁodziSesja egzaminacyjna powoli dobiega końca. Kończą się zatem Twoje studenckie obowiązki i rozpoczyna okres trzymiesięcznego lenistwa. Społeczna Akademia Nauk ma jednak dla Ciebie świetną propozycję – warsztaty wakacyjne, w trakcie których będziesz mógł poznać nowych ludzi, rozwinąć swoje pasje i przygotować się do nowego roku akademickiego.
W dniu 9 czerwca br. na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych w Łodzi odbyła się konferencja pt. "Jak wykorzystać potencjał absolwentów – doświadczenia i dobre praktyki współpracy uczelni z otoczeniem". Organizatorami byli: Wydział Studiów Międzynarodowych i Politologicznych w Łodzi, Stowarzyszenie Absolwentów tego wydziału oraz firma PL EUROPA S.A.
Uczelnie wyższe stoją przed wieloma poważnymi wyzwaniami. Jednym z nich są różnice pomiędzy oczekiwaniami środowiska biznesowego, a programem kształcenia szkół wyższych. Jak zatem umocnić wizerunek polskich uczelni? Jak dostosować program do aktualnych trendów rynkowych? Czy komunikacja z biznesem i absolwentami może okazać się skuteczna? Odpowiedzią na to jest projekt: "Connection – model współpracy uczelni z biznesem".
politechnika łódzkaStudenci! Już 28 maja będziecie mieli niepowtarzalną okazję, żeby porozmawiać z praktykami na temat rozwoju zawodowego, wziąć udział w interesujących warsztatach technicznych oraz miękkich, a także spróbować swoich sił w wymagających, merytorycznych konkursach. A to wszystko w ramach Dnia z Pigułką na Politechnice Łódzkiej.